Baddyho příběh

Anet:  „Lásko, vezmeme si toho pejska? Prosím“

Filda: „Ale v posteli s náma spát nebude“

Dodnes se nemůžeme shodnout na tom, jestli Fildovo odpověď byla jednoznačné ano. Já myslím, že byla (umím přeci číst mezi řádky).

Ten den bylo rozhodnuto a večer už byl Baddysek u nás doma.

Dlouho jsme přemýšleli, jak popsat celý Baddyho příběh a jeho záchranu, protože jsme u toho vlastně nebyli. A tak nás napadlo udělat rozhovor s Denčou, která nám spolu s Lindou Baddyho zachránila.

1. Denčo, vzpomeneš si na svého prvního zachráněného pejska?

Je to docela paradox, ale můj první zachráněný pes byla Maruška, ovčanda z toho samého místa jako byl Baddy.

2. Myslíš si, že bys dala dohromady (alespoň přibližně) počet zachráněných psů?

Úplně přesně to nevím, ale jsme někde mezi 80 až 90.

3. Můžeš nám popsat, jak taková záchranná akce probíhá, co všechno k tomu potřebuješ, jak je to časově a finančně náročné?

Je těžké jednoznačně odpovědět na tuto otázku. Každá záchrana je jiná. Někde je potřeba více sil a financí, někde zase víc psychické odolnosti. K prvopočátku každé záchrany potřebuji jediný článek a tím je Linda Rondevaldová. Pak už se to řeší společnými silami. Všemi, co máme, jen my dvě a naše rodiny, bez těch by to asi šlo hůř. Nikdy jsme nevstoupily do žádné organizace a nikdy nevstoupíme. Jedeme si od začátku na svoje triko a tak to i zůstane.

4. A jak probíhala záchrana Baddyho?

Záchrana Baddyho je velmi komplikovaný příběh. Jak to zkráceně všechno popsat.. nikdy jsem to nezveřejnila, ale myslím, že teď už je to jedno a můžeme s pravdou ven. V jedné vesnici mají obchod Vietnamci.  Místní lide vědí, ze se tam střídají psi a pak mizí. Jedí je. Tenkrát  jsme dostali echo od sousedů, že mají u sebe dva psy, resp. jednoho stáhli z kůže a ten druhy tam čeká na smrt. Byl to Baddy. Potřebovali jsme rychle jednat. Žádný orgán vám v tomto nepomůže. KVS nám sdělila, že pokud psa zabijí humánním způsobem, je to v pořádku. Nemůžu tady jmenovat osoby, které to se mnou podnikli, ale vytvořili jsme si falešné kartičky, že jsme z veteriny a vyrazili tam na kontrolu. Na dvoře, který byl plný odpadků, skel a hnijícího jídla byl u sloupu uvázaný černý pes (velmi vykrmený) asi na metrovém provazu. Byl to Baddy. Já se přiznávám, že jsem se tenkrát dostala do takového afektu, že jsem Badyho vytáhla ven a vůbec neřešila, co bude. Majitele se zřejmě báli všech kontrol od celního úřadu až po PČR, že jen mlčky koukali a nikam se neodvolali, nikomu si nestěžovali, že jim vlastně někdo odvlekl psa. Baddyho jsem si vzala do dočasky, dal se do kupy a hledal se mu nový domov. Tak jsem vybírala z množství lidi až jsem bohužel přebrala. Baddy odjel do Kladna, ke klučinovi a byl tam rok. Dokonce jsem ho měla doma na prázdniny na hlídání jeden měsíc. Všechno bylo super, nevím, co přesně se stalo, ale po roce se klučina ozval, že už Baddyho nemůže mít. Byla jsem z toho tak zklamaná! Vyrazily jsme s Lindou navečer do Kladna, že si ho vezmeme samozřejmě zpět a na dálnici před Prahou jsme se staly součástí hromadné nehody, pravá svodidla,let, otočka, levá svodidla, stopka. Lindu vezli do nemocnice, moje auto skončilo na šroťáku, pro Baddyho jsme nedojely. Až druhy den. A  daly jsme výzvu na fb, ze potřebujeme akutně nový domov.  Byli jsme všichni v ten okamžik na správném místě..Pro Baddyho se tak otevřelo jedno velké dobrodružství… ozvali jste se vy. A my vám za to nikdy nepřestaneme děkovat!

5. Máš nějaké přání do Nového roku 2017?

Noo, mám spoustu přání… spousta jich je nesplnitelná… přáni typu ať je míň odložených psů, ať se lidi zamyslí a nemnoží a neuvazují psy v lesích, ať je netýraji a nechovají se jako zrůdy (úmyslně nepoužívám slovo dobytek..) nějak už pro mě nemají smysl, je to boj s větrnými mlýny a je to pořád dokola, jednoho vytáhneš a další dva se ti vrátí… takže asi to bude znít jako klišé, ale přeju si zdraví, pro svoji rodinu a blízké, pro svého malinkého 5 měsíčního syna Vojtíška… štěstí, protože je v životě velmi důležité … a samozřejmě lásku,bez které by to nešlo a která dneska lidem podle mě dost chybí.

A tak se stal Baddy naším parťákem, kterého pomalu připravujeme na naší velkou cestu za dobrodužstvím. Ale o tom až příště 🙂 777

3 komentáře: „Baddyho příběh

  1. Ahojte,
    Strasne moc Vas pozdravujem, úžasný príbeh Baddyho ma tak dojal, ze aj slza vypadla. Mame doma kópiu Baddyho, najducha co sa potuloval po dedine a nikoho nenapadlo sa o neho ani len trosku zaujímať, ale pes je múdry našiel si on nas:) Uz ju mame 4 roky je staršia a urcite bola tyrana, ale je úžasná. Cely Vas blog a IG budem sledovať , obdivujem ako ste sa rozhodli vyraziť na trip, s priatelom tiez trosku cestujeme a Island je moja Vysnívaná dovolenka, tak možno keď to bude aktuálne budem pýtať radu:)držím palce a prajem veľa krásnych zazitkov…

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s